V nedeľu 15.10.2023 sa v Závažnej Porube uskutočnilo tretie a zároveň finálové kolo pohára Zväzu slovenského lyžovania v behu na kolieskových lyžiach a súťažilo sa O putovný pohár Chaty Opalisko. V chladnom jesennom počasí sa na štart postavilo spolu 63 pretekárov. 26 žiakov si s hromadným štartom odbehlo súpažou 1 kilometrovú trať zo stredu obce. Starší pretekári súťažili klasickou technikou na 6,5 a 8 kilometrovej trati s intervalovým štartom.

Medzi mužmi bol najrýchlejší Andrej Renda, ktorý zároveň získal aj najviac bodov v pohári ZSL. Druhé miesto obsadil Šimon Adamov a tretí dobehol Jakub Šiarnik. Ženské preteky vyhrala Mária Danielová, pred Barborou Klementovou a Natáliou Sokolovou.

Preteky organizoval domáci klub BK Opalisko Závažná Poruba a najbližšie si bežci na lyžiach zasúťažia až na snehu v decembri na Štrbskom Plese, kde sa uskutočnia medzinárodné preteky Tatranský pohár v behu na lyžiach.