V Závažnej Porube sa v nedeľu 16.10.2022 stretlo 56 bežcov na kolieskových lyžiach na pretekoch O putovný pohár Chaty Opalisko, ktoré boli zároveň druhým kolom Pohára Zväzu slovenského lyžovania. Podujatie organizoval Bežecký klub Opalisko Závažná Poruba.

Súťažilo sa klasickou technikou v súpaži do kopca na trati dlhej 4,2 kilometra s prevýšením 144 metrov. Mladší dorastenci bežali 3,2 km dlhú trať a žiaci odbehli 1 km.

V hlavnej mužskej kategórii zvíťazil Andrej Renda (Poprad) s časom 13:17,8 min. Medzi ženami bola najrýchlejšia Barbora Klementová (Klub lyžiarov Nováky) s časom 16:31,6 min. Barbora sa stala zároveň víťazkou celého Pohára ZSL v behu na lyžiach pozostávajúceho z troch pretekov. Andreja v celkovom hodnotení pohára porazil Matej Horniak z MKL Kremnica.

Výsledková listina

Pozvánka

V Závažnej Porube sa v nedeľu 16.10.2022 opäť stretnú bežci na kolieskových lyžiach na pretekoch O putovný pohár Chata Opalisko. Súťažiť v hlavných seniorských kategóriách sa bude v súpaži do kopca na trati dlhej 4,2 kilometra s prevýšením 144 metrov so štartom pri spoločnosti CRAMER a s cieľom pri zotavovni. Túto trať absolvujú muži, ženy, starší dorast aj pretekári z kategórie OPEN, ktorí nemajú licenciu a do súťaženia sa tak môžu zapojiť aj rekreační lyžiari na vlastných skejtových lyžiach. Mladší dorastenci pobežia 3,2 kilometrovú trať od firmy Cramer k Prameňu Medokýš a žiaci trať dlhú 1 kilometer od Obecného úradu k Prameňu Medokýš.